
SKU: DH-8CH-KIT1
Dahua 8-channel NVR with 6 IP cameras complete CCTV kit, ideal for home and small business surveillance.
| Channels | 8 channel |
|---|---|
| NVR | DHI-NVR4108HS-P-4KS3 |
| Cameras | 8x DH-IPC-HDW2841EMP-S2 |
| Resolution | 8MP (4K) |
| IR Range | 30m |
| HDD | Optional |
| PoE | Built-in 8-port |
8CH Channels | 4K Cameras | PoE NVR | AI Analytics |
| Channels | 8 channel |
| NVR | DHI-NVR4108HS-P-4KS3 |
| Cameras | 8x DH-IPC-HDW2841EMP-S2 |
| Resolution | 8MP (4K) |
| IR Range | 30m |
| HDD | Optional |
| PoE | Built-in 8-port |
| 1DHI-NVR4108HS-P-4KS3 NVR | 8DH-IPC-HDW2841EMP-S2 Cameras |
| ✓Complete 8-channel 4K PoE CCTV kit | ✓Plug-and-play — cameras auto-detected |
| ✓AI SMD Plus reduces false alarms | ✓4K ultra-clear recording |
| ✓Built-in 8-port PoE switch | ✓Expandable with extra cameras |