

SKU: A-FA 120SK
AVTRON 120W Mini Mixer Amplifier suitable for larger venues and public address systems.
| Model | AMC-120W |
|---|---|
| Output Power | 120W RMS |
| Zones | 4 Zone Control |
| Inputs | 3x Mic/Line + Bluetooth |
| Frequency | 80Hz–16kHz |
| THD | ≤1% @ Rated Power |
| Power | AC 220-240V 50Hz |
| Dimensions | 220x180x45mm |
120W Output Power | 4-Zone Control | 3-Input Channels | BT Bluetooth |
| Model | AMC-120W |
| Output Power | 120W RMS |
| Zones | 4 Zone Control |
| Inputs | 3x Mic/Line + Bluetooth |
| Frequency | 80Hz–16kHz |
| THD | ≤1% @ Rated Power |
| Power | AC 220-240V 50Hz |
| Dimensions | 220x180x45mm |
| ✓120W high-power output for large venues | ✓4-zone simultaneous multi-area coverage |
| ✓Bluetooth + 3 mic/line inputs | ✓Priority override for emergency broadcasts |
| ✓Robust build for commercial installs | ✓Compatible with 100V line and 8-ohm speakers |