SKU: CX-BT520
AVTRON 20W Bluetooth wireless speaker for versatile audio playback in commercial and home environments.
| Model | CX-BT520 |
|---|---|
| Output Power | 20W |
| Bluetooth | Version 5.0 |
| Range | Up to 15m |
| Battery | Up to 8 hours |
| Charging | USB-C |
| Water Resistance | IPX5 Splash Proof |
| Frequency | 60Hz–20kHz |
|
20W
Output
|
BT 5.0
Bluetooth
|
360°
Sound
|
IPX5
Splash Proof
|
| Model | CX-BT520 |
| Output Power | 20W |
| Bluetooth | Version 5.0 |
| Range | Up to 15m |
| Battery | Up to 8 hours |
| Charging | USB-C |
| Water Resistance | IPX5 Splash Proof |
| Frequency | 60Hz–20kHz |
| ✓20W powerful 360-degree sound | ✓BT 5.0 stable wireless connection |
| ✓Up to 8 hours playtime | ✓IPX5 splash resistant indoor/outdoor |
| ✓USB-C fast charging | ✓Built-in mic for hands-free calls |