

SKU: A-FA 60SK
AVTRON 60W Mini Mixer Amplifier suitable for background music and public address applications.
| Model | AMC-60W |
|---|---|
| Output Power | 60W RMS |
| Zones | 4 Zone Control |
| Inputs | 3x Mic/Line + Bluetooth |
| Frequency | 80Hz–16kHz |
| THD | ≤1% @ Rated Power |
| Power | AC 220-240V 50Hz |
| Dimensions | 220x180x45mm |
60W Output Power | 4-Zone Control | 3-Input Channels | BT Bluetooth |
| Model | AMC-60W |
| Output Power | 60W RMS |
| Zones | 4 Zone Control |
| Inputs | 3x Mic/Line + Bluetooth |
| Frequency | 80Hz–16kHz |
| THD | ≤1% @ Rated Power |
| Power | AC 220-240V 50Hz |
| Dimensions | 220x180x45mm |
| ✓60W RMS — suitable for medium to large spaces | ✓4-zone multi-room audio distribution |
| ✓Bluetooth + 3 mic/line inputs | ✓Priority mic for PA / emergency use |
| ✓Low noise floor for clear audio | ✓Heavy-duty metal chassis |