

SKU: CX-HC15
CX 15 Metre 4K/2K HDMI Cable supporting up to 4K Ultra HD for longer AV cable runs.
| Model | CX-HC15 |
|---|---|
| Length | 15m |
| Standard | HDMI 2.0 |
| Max Resolution | 4K @ 60Hz |
| Bandwidth | 18Gbps |
| Connectors | Gold-plated Type A |
| Shielding | Triple shielded |
15m Length | 4K/2K Resolution | 18Gbps Bandwidth | HDMI 2.0 Standard |
| Model | CX-HC15 |
| Length | 15m |
| Standard | HDMI 2.0 |
| Max Resolution | 4K @ 60Hz |
| Bandwidth | 18Gbps |
| Connectors | Gold-plated Type A |
| Shielding | Triple shielded |
| ✓4K UHD (3840x2160) @ 60Hz support | ✓HDMI 2.0 — 18Gbps bandwidth |
| ✓Gold-plated connectors for reliability | ✓Triple shielding for interference rejection |
| ✓TV, monitor, projector, gaming compatible | ✓Ethernet channel built-in |