
SKU: DH-IPC-HDW3867EM-S-IL-ANZ
Dahua 4K 8MP WizSense Smart Dual Light fixed turret IP camera with full-colour and IR illumination for round-the-clock surveillance.
| Model | DH-IPC-HDW3867EM-S-IL-ANZ |
|---|---|
| Resolution | 8MP (3840 × 2160) |
| Lens | 2.8mm Fixed |
| IR Range | 30m Smart Dual Light IR/Flash |
| WDR | 120dB True WDR |
| AI | SMD 4.0, face detect |
| IP Rating | IP67 + IK10 |
| Power | PoE 802.3af / 12V DC |
6MP Resolution | 2.8mm Fixed Varifocal | IR 30m Night Vision | AI Analytics |
| Model | DH-IPC-HDW3867EM-S-IL-ANZ |
| Resolution | 8MP (3840 × 2160) |
| Lens | 2.8mm |
| IR Range | 30m Smart IR |
| WDR | 120dB True WDR |
| AI | SMD4.0, Permiter, Tripwire, |
| IP Rating | IP67 + IK10 |
| Power | PoE 802.3af / 12V DC |
| ✓8MP UltraHD Resolution | ✓AI human & Vehicle Detection |
| ✓Smart Dual light IR range 30M | ✓IP67 + IK10 weatherproof vandal resist |
| ✓SMD 4.0 | ✓120dB WDR mixed lighting |