SKU: IPC-T381H-MU
Hilook 8MP AcuSense fixed turret IP camera with AI human/vehicle detection and IR illumination up to 40m.
| Model | IPC-T381H-MU |
|---|---|
| Resolution | 8MP (3840x2160) 4K |
| Lens | 2.8mm fixed |
| IR Range | 30m Smart IR |
| WDR | 120dB |
| AI | Human/vehicle detect |
| IP Rating | IP67 + IK10 |
| Power | PoE 802.3af / 12V DC |
|
8MP
Resolution
|
2.8mm
Lens
|
IR 30m
Night Vision
|
AcuSense
AI
|
| Model | IPC-T381H-MU |
| Resolution | 8MP (3840x2160) 4K |
| Lens | 2.8mm fixed |
| IR Range | 30m Smart IR |
| WDR | 120dB |
| AI | Human/vehicle detect |
| IP Rating | IP67 + IK10 |
| Power | PoE 802.3af / 12V DC |
| ✓8MP 4K Ultra HD resolution | ✓AcuSense AI reduces false alarms |
| ✓120dB WDR extreme conditions | ✓30m Smart IR night vision |
| ✓IP67 + IK10 all-weather vandal proof | ✓H.265+ maximum storage savings |