
SKU: IPC-T282H-MU
Hilook 8MP IP ExIR turret camera with extended IR range for long-distance night-time surveillance.
| Model | IPC-T282H-MU |
|---|---|
| Resolution | 8MP (3840x2160) 4K |
| Lens | 2.8mm fixed |
| IR Range | 30m ExIR |
| WDR | 120dB |
| Compression | H.265+/H.265/H.264+ |
| IP Rating | IP67 + IK10 |
| Power | PoE 802.3af / 12V DC |
8MP Resolution | 2.8mm Lens | IR 30m Night Vision | IP67+IK10 Rated |
| Model | IPC-T282H-MU |
| Resolution | 8MP (3840x2160) 4K |
| Lens | 2.8mm fixed |
| IR Range | 30m ExIR |
| WDR | 120dB |
| Compression | H.265+/H.265/H.264+ |
| IP Rating | IP67 + IK10 |
| Power | PoE 802.3af / 12V DC |
| ✓8MP 4K resolution ExIR turret | ✓120dB WDR high contrast scenes |
| ✓30m ExIR for sharp night footage | ✓IP67 + IK10 all-weather vandal proof |
| ✓H.265+ efficient storage | ✓PoE plug-and-play install |