SKU: IPC-T383H-MU
Hilook 8MP Smart Hybrid Light turret IP camera with dual IR and white light illumination for 4K full-colour night vision.
| Model | IPC-T383H-MU |
|---|---|
| Resolution | 8MP (3840x2160) 4K |
| Lens | 2.8mm fixed |
| Night Mode | Colour or IR switchable |
| IR Range | 40m |
| AI | Human/vehicle detect |
| IP Rating | IP67 + IK10 |
| Power | PoE 802.3af / 12V DC |
|
8MP
Resolution
|
Hybrid Light
Colour/IR
|
IR 40m
Night Vision
|
AcuSense
AI
|
| Model | IPC-T383H-MU |
| Resolution | 8MP (3840x2160) 4K |
| Lens | 2.8mm fixed |
| Night Mode | Colour or IR switchable |
| IR Range | 40m |
| AI | Human/vehicle detect |
| IP Rating | IP67 + IK10 |
| Power | PoE 802.3af / 12V DC |
| ✓8MP 4K + smart hybrid colour/IR | ✓Auto switches between colour and IR mode |
| ✓AcuSense AI human/vehicle only alerts | ✓40m Smart IR extended range |
| ✓IP67 + IK10 all-weather vandal proof | ✓H.265+ compression |